Vrtulník smrti: Fotky z místa, kde zemřel legendární Kobe Bryant!

A tribute to Kobe Bryant was shown on the screen before the start of an NBA basketball game between the Orlando Magic and the Los Angeles Clippers in Orlando, Fla., Sunday, Jan. 26, 2020. (AP Photo/Reinhold Matay)

Smrt legendárního basketbalisty Kobe Bryanta († 41) otřásla celým nejen sportovním světem. Spolu s ním našli smrt v helikoptéře další 8 lidé, mezi nimi i dcera bývalého hráce týmu LA Lakers Gianna († 13). Nyní se v médiích objevily první fotografie z místa obrovské tragédie. Mezi oběťmi je například nejlepší kamarádka talentované dcery basketbalisty Allysa Altobelliová a spoluhráčka z týmu Chester Paytonová.

Na Bryanta si vzpomněli i během nedělního udělování cen Grammy, kde mu věnovala moderátorka Alicia Keys dojímavé vystoupení. Smutek z tragédie bylo cítit všude – na červeném koberci i na hlavním pódiu. Galavečer se totiž konal tam, kde celé dvě dekády zářil Bryant v týmu Los Angeles Lakers – v hale Staples Center. Účastníci akce se o neštěstí dozvěděli několik minut před začátkem televizního přenosu.

„Toto je pro Kobeho,“ řekla před svým vystoupením zpěvačka Lizzie, která si domů odnesla tři gramofonky – za Nejlepší sólový popový výkon (Truth Hurts), Nejlepší tradiční r’n’b výkon (Jerome) a Nejlepší současný urban album (Cuz I Love You – Deluxe). „Svět přišel o hrdinu,“ řekla moderátorka večera zpěvačka Alicia Keys. Mnoho hudebníků se nevyhnulo slzám, další jen velmi těžko ovládali své emoce. „Dělili ma dvě sekundy od toho, abych sem nepřišel,“ prozradil producent Hit-Boy, který se nakonec rozhodl na akci zúčastnit z úcty ke svým příbuzným, kteří šli s ním.

Na akci nechyběl ani majitel klubu amerického fotbalu New England Patriots Robert Kraft, který Bryanta osobně znal. „Nic nemůžeme považovat za samozřejmost. Měli bychom mít vždy v mysli těch, na kterých nám nejvíce záleží,“ poznamenal. Co se vlastně v osudný den stalo je zatím záhadou. Vrtulník se zřítil v těžko dostupné oblasti, nedaleko domu Kim Kardashian. Svědci tvrdí, že těsně před pádem viděli stroj kroužit nad zemí. Mluví se io nízké viditelnosti, v oblasti totiž panovala hustá mlha. Vše však ukáže až vyšetřování, které bude zkoumat, co mohlo být důvodem obrovské tragédie.