Ivana Gottová promluvila o dědictví a jaké s ním má plány

Od nečekané smrti Karla Gotta uplyne brzy půl roku a veřejnost se o maestra zajímá neustále. Jeho cédéčka jdou zejména u našich západních sousedů doslova na dračku a všichni chtějí vědět, zda jeho manželka plánuje vzpomínkové koncerty, či jakékoliv akce spojené se jménem nejznámějšího zpěváka v celém Česku i Slovensku. Po dlouhých týdnech, kdy se v médiích objevovaly zprávy zejména o skandálním životě jeho dcery Dominiky, se nyní rozhodla promluvit samotná vdova po zpěvákovi.

Má plány, které chce brzy představit i fanouškům zpěváka. Ten zemřel 1. října po dlouhé a zákeřné nemoci, se kterou svůj poslední boj vyhrát nedokázal. Nyní je jasné, že vdova Ivana Gottová rozhodně neplánuje jeho památku zahodit do koše a fanoušci jsou u vytržení. Tím odkáazala, že neplánuje zrušit ani jeho oficiální profil na sociální síti Facebook. „Vážení a milí příznivci mého manžela Karla, denně od vás dostávám povzbudivé dopisy a emaily, za které vám ze srdce děkuji. Mimo jiné se mne, ale i naší agentury Karel Gott Agency ptáte na projekty, které chystáme. Z vašich reakcí jsem vycítila, že byste měli zájem dozvídat se nadále o aktivitách spojených s naším milovaným Karlem. Proto jsem se rozhodla obnovit tento jeho profil, kde vám budeme přinášet zajímavosti spojené se jménem Karel Gott a jeho odkazem,“ napsala Gottová.

Status se stal okamžitě virální a komentovali ho více než tisíc fanoušků a má několik stovek sdílení. Dosud přitom nebylo jasné, jak chce Ivana pokračovat s odkazem svého slavného manžela. Distancovala se i chystaných vzpomínkových koncertů, které měly být na jeho počest. Odmítala totiž, aby se kdokoli bez jejího souhlasu přiživoval na měně Karel Gott. Nyní se zdá, že má jasný plán. Nejvíce jsou fanoušci několikanásobného zlatého slavíka zvědaví na dokument, který vznikal v posledních letech jeho života. Ten natočila režisérka Olga Malířová Špátová a v kinech se objeví na podzim tohoto roku. O divácký zájem nouze nebude a půjde zřejmě o jeden z největších kinohitu roku 2020.

„V polovině září loňského roku (rok 2018 pozn. Red.) Mi volali Ivanka a Karel Gottových a oslovili mě, jestli bych po deseti letech opět nenatočila s Karlem dokument o jeho životě. Neváhala jsem ani minutu! Natáčet s člověkem, který vydržel více než půl století na výsluní české kultury díky svému výjimečnému pěveckému talentu, umělecké pokoře a nesmírné pracovitosti, byla a je pro mě velká čest. Výzvu, abych natočila celovečerní dokumentární film o Karlu Gottovi, který svým uměním přinášel radost již třem generacím posluchačů, jsem přijala jako závazek vůči tomuto legendárnímu zpěvákovi,“ řekla o chystaném filmu režisérka. A podle slov, které Gottová adresovala fanouškům to nebude jediný projekt a novinka, která po smrti Karla Gotta vyjde.